Kepame ant laužo. Kad būtų saugu ir sveika?

Kepimas ant laužo yra neatsiejama vasaros pramoga, tačiau norint, kad iškeptas maistas būtų ne tik skanus, bet ir sveikas bei saugus, reikia atsiminti kelias taisykles:

– Tinkama malkų rūšis: naudokite tik natūralias, neapdorotas malkas, venkite apdorotų ar dažytų medienos likučių, kad išvengtumėte kenksmingų medžiagų išsiskyrimo.

– Teisingai paruoškite mėsą: rekomenduojama rinktis liesesnes mėsos rūšis ir prieš kepant pašalinti matomus riebalus. Mėsą marinuokite mažiausiai 30 minučių, naudodami natūralias žoleles ir citrinos sultis, kad išsaugotumėte maistines mėsos savybes.

 Tinkamas dešrelių pasirinkimas: renkantis dešreles reikia atkreipti dėmesį, kad jos būtų tinkamos kepimui ant laužo, tai reiškia, kad jų sudėtyje turi nebūti nitritinės druskos (natrio nitrito (E250)). Dešrelės, kurių sudėtyje yra nitritinės druskos, kepant gali išskirti kancerogenus, kurie ilgainiui gali sukelti sveikatos negalavimų.

– Mėsos kepimas: užtikrinkite, kad mėsa būtų visiškai iškepta. Naudokite maisto termometrą, kad patikrintumėte, ar vidinė temperatūra yra pakankamai aukšta.

– Dažnas vartymas: siekiant išvengti kenksmingų medžiagų susidarymo ir perkepimo, gaminius ant grilio reikėtų dažnai vartyti. Tai padės apsisaugoti nuo kancerogenų, kurie gali atsirasti dėl aukštos temperatūros ir riebalų lašėjimo į ugnį.

– Švara: palaikykite švarą ruošiant ir patiekiant maistą, naudokite skirtingas pjaustymo lenteles mėsai ir daržovėms.

Mėgaukitės vasaros vakarais prie laužo, bet nepamirškite ir maisto saugumo!

Reikia papildomos informacijos? Kreipkitės į mūsų komandą!

Kepame ant laužo. Kad būtų saugu ir sveika?
Į viršų