Pesticidu fipronilu užterštų produktų Lietuvoje neaptikta

Pesticidų likučiais užterštų kiaušinių ir paukštienos skandalui Europoje apėmus 17 valstybių, Lietuvoje taip pat atliktas išsamus paukštienos ir kiaušinių produkcijos tyrimas. Atlikus patikrinimus ir ištyrus kiaušinių ir jų gaminių, paukštienos ir konditerijos gaminių mėginius, nei fipronilo, nei kitokių kenksmingų medžiagų likučių nebuvo nustatyta.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų beveik dvi savaites trukusio tyrimo metu tikrinimai atlikti ir mėginiai atrinkti įvairiuose šalies prekybos centruose, didmeninės prekybos ir gamybos įmonėse, kiaušinių pakavimo centruose, kiaušinių gaminių gamybos įmonėse, miltinių mišinių gamybos cechuose ir konditerijos gaminių gamybos įmonėse. Atrinkti 35 įvairios produkcijos mėginiai, iš kurių apie 50 proc. – Europos Sąjungos šalių (Nyderlandų, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Italijos, Bulgarijos) gamintojų produktai, be to atrinkti mėginiai produkcijos, importuotos iš ne Europos Sąjungos valstybių (Ukrainos ir kt.).

Tyrimų  rezultatai parodė, kad Europoje kilęs skandalas mūsų šalies nepalietė. Patikrinimų metu nebuvo nustatyta atvejų, kad mūsų gamintojai ar prekybininkai įsivežtų žaliavų ar produkcijos iš įtariamų paukštynų. Laboratorinių tyrimų metu produktų taršos fipronilu nebuvo nustatyta.

„Situacija Europoje vis dar yra gan įtempta, vis daugiau valstybių įsitraukia į tyrimą bei praneša apie naujus įtarimo atvejus ar išplėstus tyrimus, todėl ir Lietuvoje jau atliktais tyrimais neapsiribojame, situaciją nuolat stebime, vykdome patikras, atrenkame mėginius“, – sako VMVT direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas.

Primename, kad vadinamasis „fipronilo“ skandalas kilo Nyderlanduose, kur 180 vištų dedeklių laikymo ūkiams uždrausta tiekti savo produkciją rinkai, nustačius, kad dalyje šių ūkių buvo neteisėtai panaudoti cheminiai preparatai, sudėtyje turintys cheminės medžiagos fipronilo. Nuo skandalo pradžios tyrimas apėmė 17 Europos Sąjungos šalių (Nyderlandus, Belgiją, Vokietiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Airiją ir kt.) ir Honkongą. Visoje Europoje imami mėginiai, atliekami laboratoriniai tyrimai, tūkstančiai nesaugių kiaušinių ir paukštienos surenkami iš rinkos ir nukreipiami sunaikinimui.

Pesticidu fipronilu užterštų produktų Lietuvoje neaptikta

Šaltinis VMVT

< Atgal į naujienas