Specialistų išvada: magnio kreatino chelato maisto papildų sudėtyje negali būti

Vykdant valstybinę maisto papildų ir maisto produktų sportininkams kontrolę, nustatoma, kad rinkai pateikiama produktų, kurių sudėtyje yra medžiagos – magnio kreatino chelato. Ši medžiaga įvardijama kaip magnio šaltinis, tačiau specialistų vertinimu, ji priklauso naujo maisto produktams, todėl jos saugą ir poveikį sveikatai visų pirma turi įvertinti Europos maisto saugos tarnyba.

Vartotojai ir maisto papildais ar maistu sportininkams prekiaujantys verslininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad magnio kreatino chelatas dažniausiai aptinkamas iš trečiųjų šalių tiekiamuose maisto papilduose ar maisto produktuose sportininkams. Tačiau ši medžiaga  nėra įtraukta nei į naujų maisto produktų sąrašą, pateiktą Reglamente (ES) Nr. 2017/2470, nei į Naujo maisto katalogą, sudarytą pagal Europos Sąjungos (ES) valstybių kompetentingų institucijų pateiktą informaciją. Todėl ES rinkai tiekiamuose maisto produktuose, įskaitant ir maisto papildus, ši medžiaga draudžiama.

Pažymėtina, kad naujo maisto medžiagas naudoti maisto gamyboje leidžiama tik po to, kai jos įvertinamos Europos maisto saugos tarnybos. Šios institucijos mokslininkai privalo nuodugniai ištirti tokių medžiagų poveikį žmonių sveikatai ir tik tuomet rekomenduoja naujo maisto medžiagą įtraukti į  Europos Sąjungos naujų maisto produktų (ar naujo maisto turinčių ingredientų) sąrašą.

Daugiau apie naujo maisto produktus ir medžiagas, bei Naujo maisto sąrašą galima rasti: https://ec.europa.eu/food/safety/novel_food_en

Šaltinis VMVT

Specialistų išvada: magnio kreatino chelato maisto papildų sudėtyje negali būti

< Atgal į naujienas