Ar žinote kokių leidimų reikia norint užsiimti sezonine veikla (pvz.: prekiauti ledais vasarą) ar vykdant prekybą mugėse?

Draudžiama tiekti maistą neįregistravus veiklos!

Fizinis ar juridinis asmuo, siekdamas vykdyti maisto išnešiojimo ar išvežiojimo veiklą  paplūdimiuose, kurortuose ir kitose viešose vietose, taip pat privalo turėti vietos savivaldybės išduotą leidimą vykdomai veiklai.

Norint prekiauti mugėje maisto produktais:

1. Prekiautojas turi turėti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) išduotą leidimą (registraciją su suteiktu atpažinimo numeriu) veiklai 47.99.0.M „Kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse“ arba kitą VMVT išduotą  leidimą (registraciją, Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą) vykdyti maisto produktų gamybą, mažmeninę ar didmeninę prekybą.

2. Prekės turi turėti lydinčius dokumentus.

3. Prekiautojas turi būti pasitikrinęs sveikatą, išklausęs higienos mokymus ir turėti tai patvirtinančius dokumentus, t. y. medicininę knygelę, galiojantį sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimą (pas mus galite išklausyti higienos įgūdžių mokymus ir gauti pažymėjimą https://sveikosmitybosstandartas.lt/higienos-igudziu-mokymai/).

Nežinote nuo ko pradėti? Kreipkitės į mus, rengiame dokumentus, reikalingus VMVT leidimui gauti.