Straipsnis

Maisto produktų ženklinimas: kaip neklaidinti pirkėjų?

Pastaraisiais metais sveika gyvensena, aktyvus gyvenimo būdas bei sveikatai naudingų produktų pasirinkimas  tampa vis aktualesne tema. Vis daugiau žmonių analizuoja produktų etiketės informaciją ir kreipia  ypatingą dėmesį į sudedamąsias dalis. Atlikti tyrimai rodo, jog neįskaitoma informacija apie pirkinį yra viena iš pagrindinių nepasitenkinimo maisto  produktais priežasčių.

Maisto ženklinimas –  su maisto produktu susiję žodžiai, duomenys, prekės ženklai, registruotasis prekės pavadinimas, vaizduojamoji medžiaga arba simbolis, pateikti ant pakuotės, dokumente, informaciniame lapelyje, etiketėje, žiede ar lankelyje, pridedamuose prie tokio maisto produkto arba jį nurodančiuose.

Kokia bendroji privaloma informacija turi būti pateikiama etiketėje?

Pav. Bendroji privaloma informacija etiketėje.

– maisto produktų pavadinimas;

-sudedamųjų dalių sąrašas;

-alergijas ar netoleravimą galinčios sukelti medžiagos;

– tam tikrų sudedamųjų dalių ar jų kategorijų kiekis (jei reikia);

– maisto produkto grynasis kiekis;

– minimlus tinkamumo vartoti terminas ar nuoroda “Tinka vartoti iki…(data)

– visos specialiosios laikymo ir (arba) vartojimo sąlygos;

– maisto verslo operatoriaus pavadinimas ar įmonės pavadinimas ir adresas;

– tam tikrais atvejais kilmės šalis;

– maistingumo deklaracija;

Svarbu – Privaloma ženklinimo informacija ant maisto produkto pakuotės ar prie jos pritvirtintoje etiketėje turi būti pateikiama lietuvių kalba.

Kaip atkreipti vartotojų dėmesį?

Papildoma, savanoriškai teikiama informacija apie produktą atkreipia vartotojų dėmesį bei skatina vartotojo  pasirinkimą. Tačiau, reikia atkreipti dėmesį, kad ir teiginiai apie  produktų maistines savybes ir naudą sveikatai yra reglamentuojami. Ši informacija  neturi klaidinti dėl produktų ypatybių, savybių ar sudėties. Labai svarbu sudedamųjų dalių sąraše tinkamai  pateikti alergenus. Dažnai pasitaiko atvejų, kai naudojami sveikatingumo ir maistingumo teiginiai neatitinka  vartojimo sąlygų ir negali būti vartojami maisto produktų ženklinime.

Jei ir Jums kyla klausimų, ar teisingai ženklinate savo maisto produktus, o gal dar tik ruošiatės gaminti ir reikalinga parengti ženklinimo informaciją, jei esate importuotojas ar prekybininkas ir Jums kyla klausimų, kreipkitės į mus, mes Jums galime padėti paruošti, koreguoti maisto produktų ženklinimo informaciją.  Daugiau informacijos https://bit.ly/40eXf14