Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad gegužės 5-ąją pasaulis mini rankų higienos dieną. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šiemet inicijuoja rankų higienos kampaniją – „Kova su sepsiu sveikatos priežiūros įstaigose – tavo rankose“ ir ragina šių įstaigų darbuotojus taikyti tinkamas rankų higienos ir infekcijų prevencijos bei kontrolės priemones ir taip užkirsti kelią sepsiui (kraujo užkrėtimui).

Pasaulinė rankų higienos diena pradėta minėti 2009 m. PSO iniciatyva. Pagrindinis judėjimo „Plauk rankas – saugok gyvybes“ tikslas – gerinti rankų higieną sveikatos priežiūros įstaigose ir tokiu būdu prisidėti prie infekcijų prevencijos ir žmonių sveikatos tausojimo.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina palaikyti šią iniciatyvą visus piliečius, ypač dirbančius viešojo maitinimo srityje. Turime suvokti rankų higienos svarbą, tai viena pagrindinių prevencijos priemonių, siekiant mažinti užkrečiamųjų ligų ir antibiotikams atsparių mikroorganizmų plitimą“, – teigia VMVT direktorius Darius Remeika.

Pasak direktoriaus, nors ši iniciatyva labiau orientuota į sveikatos priežiūros įstaigas, tačiau visuomenei taip pat reikėtų palaikyti tokius judėjimus, stiprinančius sveikatos užtikrinimo procesą.

Daugiau informacijos galima rasti ULAC interneto svetainėje:

https://www.facebook.com/UzkreciamujuLiguIrAidsCentras

Šaltinis VMVT

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena