Specialistai pataria: šie produktai būtini vaiko organizmui

Juk sutiksite, kad apie sveikesnius mitybos įpročius šeimoje pagalvojama nuolatos, tačiau juos imti staiga ir pakeisti nėra paprasta net suaugusiems, o vaikams staigūs ir kardinalūs valgiaraščio pokyčiai gali sukelti stresą ar atmetimo reakciją. Negana to, perėjimas prie sveikatai palankios mitybos reikalauja ne tik noro, tačiau ir žinių, nuoseklumo bei kantrybės, įpročius keičiant mažais žingsneliais.

Projekto „Sveikatiada“ vadovė, visuomenės sveikatos specialistė Laura Blaževičiūtė tikina, kad sveikos mitybos vaikus reikia mokyti ne griežtais draudimais, o žaidimais ir žaismingais iššūkiais.

Būtent apie tai projektas „Sveikatiada“ ir kalbėjo šiais metais, ugdymo įstaigų bendruomenes kvietė dalyvauti „Sveikatiados iššūkiuose“, kurių metu vaikai buvo skatinami atsisakyti sveikatai nepalankių maisto produktų ir į savo mitybą įtraukti daugiau daržovių, vaisių, grūdinių produktų, rinktis organizmui vertingesnius užkandžius bei gėrimus.

Daržovių ir vaisių iššūkis – kaip sekėsi?

Pirmasis projekto ,,Sveikatiados maisto detektyvai“ organizuotas iššūkis – „400 g daržovių ir vaisių kasdien!“, pritraukė būrį Lietuvos mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Jo metu vaikai kasdien turėjo tikslą – nepamiršti suvalgyti reikiamo daržovių ir vaisių kiekio. Gausus skaičius dalyvavusių tik patvirtino – iššūkis buvo ne tik naudingas, bet ir įtraukiantis.

„Susidomėjimas iššūkiu buvo stulbinantis, konkurse dalyvavo 371 komanda iš įvairių ugdymo įstaigų. Iššūkiui pasibaigus buvo apdovanotos penkios ikimokyklinio bei septynios mokyklinio ugdymo įstaigos“, – kalba Laura Blaževičiūtė ir priduria, kad siekiant ugdymo įstaigoms padėkoti už aktyvų įsitraukimą į „Sveikatiados iššūkį“, buvo surengta šventė, į kurią atvyko Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Alytaus Dzūkijos mokyklos, Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos, Šiaulių Santarvės gimnazijos bei Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos komandos.

Šventėje komandos rungėsi įvairiose iššūkio užduotyse: protmūšyje, mįslių turnyre, TAIP arba NE žaidime, o šventę, surengę vaisių ir kokteilių šou, papuošė Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovai. Jie pasirodymo metu demonstravo ne tik puikią techniką, bet ir įspūdingus triukus su sausu ledu. Pasirodymą organizavo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja metodininkė Kristina Česlavičienė, už bendradrabiavimą jai dėkoja ,,Sveikatiados“ projekto komanda.

Šventės pabaigoje atvykusios mokyklos buvo reitinguojamos. Iš VšĮ ,,Tikra mityba“ bei Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovų sudaryta komisija atidžiai vertino visas komandų atliktas užduotis. Tris prizines vietas laimėjo Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Alytaus Dzūkijos mokyklos bei Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos komandos.

Viena iš šventės dalyvių, Alytaus Dzūkijos mokyklos mokytoja Ramunė Raguckienė pasakojo, kad mokiniai į šventę keliavo kupini entuziazmo, kuris šventės eigoje net padvigubėjo. „Visiems labiausiai patiko protmūšis, kadangi buvo labai įdomūs klausimai. Didesnei daliai vaikų patiko ir salotų ruošimas, didelis daržovių ir salotų priedų pasirinkimas bei komisijos narių profesionalus šou“, – kalbėjo mokytoja.

Kviečiame pasižiūrėti užfiksuotas renginio akimirkas: RENGINIO AKIMIRKOS

Siekiant vaikus skatinti rinktis sveikatai palankius produktus, formuoti supratimą, kad maistas turi būti ne tik skanus bet ir sveikatai palankus mūsų partneriai Všį “Tikra mityba” skatina ir kviečia įsitraukti visas šalies ugdymo įstaigas į rengiamas “Sveikatiados” projekto veiklas. Kurkime sveikesnę ateitį drauge!

Projektas yra finansiškai remiamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja LR Sveikatos apsaugos ministerija.