Kokių veiksmų imtis, norint prekiauti sezoninėmis daržovėmis?

Planuojantiems prekiauti daržovėmis, vaisiais ar uogomis, privalu užtikrinti šių produktų saugą, kokybę ir higieną, kaip numatyta teisės aktuose. Kaip asmuo (fizinis ar juridinis) šiuos reikalavimus pasiruošęs įgyvendinti, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gali įvertinti valstybinės kontrolės metu.

Prieš pradėdami sezoninę prekybą, visi maisto tvarkymo subjektai turi užsiregistruoti VMVT. Dėl registracijos reikia kreiptis į teritorinį VMVT departamentą (kurio teritorijoje bus vykdoma veikla) arba pateikti dokumentus nuotoliniu būdu per IMVIS sistemą https://imvis.vmvt.lt.

Registruojantis reikės:

• užpildyti prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto registracijos,
• pateikti maisto tvarkymo patalpų planą su įrenginių išdėstymu (jei bus vykdoma plovimo, pakavimo veikla),
• turėti maisto tvarkymo proceso aprašymą,
• pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę naudotis maisto tvarkymo vieta (įskaitant ir transporto priemones).

Registracija yra nemokama, vykdoma be išankstinio patikrinimo ir suteikiama neterminuotam laikui.

Beje, sezoninei prekybai daržovėmis turgavietėse ir viešose prekybos vietose privalomas ženklinimas kainų etiketėse. Ženklinimo informacija turi būti lengvai matoma ir aiškiai įskaitoma. Jei parduodami produktai nefasuoti – pateikiama šalia jų. Etiketėje privalu nurodyti pavadinimą, kilmės šalį, grynąjį kiekį (jei fasuotas produktas ir kiekis nėra nustatomas matant pirkėjui), siuntėją ir (arba) pakuotoją. Tų vaisių ir daržovių etiketėje, kuriems taikomi specialieji prekybos standartai (obuoliams, citrusiniams vaisiams, kiviams, salotoms (gūžinėms, romaninėms, garbanotosioms), persikams ir nektariniams, kriaušėms, braškėms ir žemuogėms, saldžiosioms paprikoms, valgomosioms vynuogėms, maistinėms bulvėms ir pomidorams) privalu nurodyti ir kokybės klasę, veislę ar prekinį tipą (išskyrus kivių, salotų, persikų, nektarinų, braškių, žemuogių, pomidorų) bei kainą.

Šaltinis: VMVT

Kokių veiksmų imtis, norint prekiauti sezoninėmis daržovėmis?

< Atgal į naujienas