Kaip „Brexit“ pakeitė produktų atsivežimo ar parsisiuntimo iš Jungtinės Karalystės tvarką?

Nuo šių metų sausio 1 dienos Jungtinė Karalystė (išskyrus Šiaurės Airiją) Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms tapo ne ES šalimi, todėl visoms iš jos į Lietuvą atkeliaujančioms maisto produktų siuntoms, įskaitant ir asmeninėms reikmėms įsivežamus maisto produktus, yra privaloma veterinarinė kontrolė.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai pastebi, kad nors didesnių nesklandumų dėl naujų taisyklių įvežant prekes iš Jungtinės Karalystės nėra, tačiau sulaukiama paklausimų iš žmonių, kodėl tam tikrais atvejais siunčiamos siuntos jų nepasiekia. Maisto produktus besisiunčiantys ar juos iš Jungtinės Karalystės atsivežantys asmenys privalo žinoti, kad taip gali atsitikti tuomet, kai maisto produktų siuntos, ypač jei siunčiami ar vežami gyvūniniai maisto produktai, iš Jungtinės Karalystės atkeliauja be reikiamų dokumentų arba siuntoms nėra atlikta pasienio veterinarinė kontrolė. Teisės aktai numato, kad tokios siuntos turi būti grąžinamos siuntėjui arba sunaikinamos, todėl jos ir nepasiekia gavėjų.

VMVT specialistai atkreipia dėmesį, kad iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą įsivežant gyvūninių produktų siuntas, jas turi lydėti Jungtinės Karalystės kompetentingos tarnybos išduoti veterinarijos sertifikatai ir tokios siuntos turi būti pateikiamos patikrai jau pirmame įvažiavimo į ES teritoriją pasienio veterinarijos poste.

Kuomet gyvūninių produktų siuntos yra vežamos automobiliais, jos turi būti pateikiamos kontrolei pirmame ES sienos kirtimo taške Prancūzijos pasienio veterinarijos postuose. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad jeigu gyvūninių produktų siuntos yra siunčiamos oro transportu, tuomet jų pasienio kontrolė turi būti atlikta Vilniaus oro uosto pasienio veterinarijos poste, o vežant siuntas jūrų transportu, pasienio veterinarinė kontrolė atliekama Malkų įlankos, Pilies arba Molo pasienio veterinarijos postuose.

Daugiau informacijos apie produktų įvežimą į ES iš ne ES šalių galima rasti VMVT interneto svetainėje https://vmvt.lt/eksportas-importas/importas-ir-reimportas/maisto-produktai/gyvuniniu-maisto-produktu-eksportas-is-treciuju-saliu.

Šaltinis: VMVT

Kaip „Brexit“ pakeitė produktų atsivežimo ar parsisiuntimo iš Jungtinės Karalystės tvarką?

< Atgal į naujienas