Pasvalio rajone sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) analizuojant ir vertinant valstybinės kontrolės duomenis, pradėtas tyrimas dėl galimai nelegalios mėsos produktų tvarkymo veiklos, vykdomos Pasvalio rajone. Šių metų birželio 5 d. VMVT Panevėžio departamento inspektoriai kartu su Panevėžio apskrities VPK Pasvalio rajono policijos pareigūnais Pumpėnų miestelyje (Pasvalio r.) išaiškino ir sustabdė nelegalaus mėsos gaminių cecho veiklą.

Pareigūnams patikrinus vieno iš gyvenamųjų namų ūkinio pastato patalpas, rasta 1,24 t neženklintų, galimai nesaugių šaldytos mėsos ir mėsos gaminių, kurių tinkamumo vartoti terminas buvo neaiškus. Mėsa ir jos produktai buvo laikomi ir tvarkomi nešvariose patalpose, nesilaikant higienos reikalavimų.

Daliai šaldytos mėsos nepateikti įsigijimo dokumentai, pagal kuriuos būtų galima atsekti jos kilmę. Savininko teigimu, šaldyta mėsa buvo įsigyta turgavietėje, o mėsos gaminiais prekiauta namuose.

VMVT Panevėžio departamento sprendimu ši nelegali veikla uždrausta, o produkcijos savininkas įpareigotas 1,24 t šaldytos mėsos ir mėsos gaminių sunaikinti specializuotoje utilizavimo įmonėje. Neteisėtą veiklą vykdžiusiam asmeniui surašytas protokolas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, skirta nuobauda. Patikrinimo metu surinkta informacija toliau perduota vertinti Panevėžio apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai.

VMVT atkreipia vartotojų dėmesį ragindama pirkti maisto produktus tik iš VMVT kontroliuojamų maisto tvarkymo subjektų – maisto produktų parduotuvių, turgaviečių ar tiesiogiai iš registruotų gamintojų, kurių parduodami maisto produktai atitinka maisto saugos ir kokybės reikalavimus. Registruoti maisto gamintojai reguliariai kontroliuojami VMVT dėl gamybos sąlygų, žaliavų saugos ir kokybės, darbuotojų higienos, imami mėginiai laboratoriniams tyrimams ir pan.

Vartotojai apie pastebėtus galimus nelegalios veiklos atvejus ar įtarimus dėl nekokybiško ir nesaugaus maisto tvarkymo gali pranešti visą parą veikiančiu nemokamu VMVT telefono numeriu 8 800 40403 arba užpildę elektroninę skundo formą-anketą.

Taip pat vartotojams prieš įsigyjant maisto produktus reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į jų galiojimo datą, bet ir įvertinti kitus šviežumo kriterijus, kaip laikymo temperatūra, konsistencija, kvapas bei spalva.

Šaltinis: VMVT

Pasvalio rajone sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla

< Atgal į naujienas