Po patikrinimo – turgavietės prekeiviams pastabos dėl maisto produktų saugos ir atsekamumo

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, atsižvelgiant į turgaviečių veiklos rizikos vertinimo rezultatus ir siekiant užtikrinti, kad ankstesnių patikrų metu nustatyti trūkumai šiuose subjektuose būtų tinkamai pašalinti, visoje šalyje vykdo neplaninius rizikingiausių subjektų patikrinimus. Gegužės 5 d. VMVT Kauno departamento inspektorių patikrintoje Halės turgavietėje Vilniuje pažeidimų nustatyta 6 prekybos vietose iš 36.

Patikrinimo metu buvo vertinama, ar prekybininkai laikosi būtinų maisto saugos, higienos reikalavimų, ar užtikrinamas maisto produktų atsekamumas, tinkamas jų ženklinimas, taip pat, ar laikomasi darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų.

VMVT inspektoriams atliekant patikrinimą, Halės turgavietėje 16 asmenų prekiavo vaisiais ir daržovėmis, 10 – mėsos gaminiais, 7 – šviežia mėsa, dar 3 – paukštiena.  Patikrinimų metu 6 prekybos vietose buvo užfiksuota pažeidimų – t. y. neužtikrintas maisto produktų atsekamumas ir ženklinimas, ne visiems produktams buvo pateikti jų įsigijimo dokumentai, neužtikrintos maisto produktų laikymo sąlygos (pvz. paukštiena laikyta aukštesnėje temperatūroje nei reikalaujama), taip pat nustatyta ir maisto produktų tinkamumo vartoti terminų nesilaikymo atvejų, o tai tiesiogiai veikia maisto saugą ir kokybę.

Be visa to, ne visas pirkėjams parduodamas maistas buvo pakuojamas, taip jo neapsaugant nuo galimos taršos. Turgavietėje nustatyta ir bendrų higienos laikymosi pažeidimų (atsilupę stalviršių kraštai, ne visi prekiautojai turėjo priemonių rankoms dezinfekuoti ir pan.).

Turgavietės prekiautojams ir atsakingiems darbuotojams už nustatytus pažeidimus bus taikoma administracinė atsakomybė.

Priminsime, kad nuo š. m. kovo 2 d. įsigaliojus naujai prekybos turgavietėse tvarkai, Lietuvoje turgaviečių prekiautojai privalo pildyti VMVT departamentų išduodamą apskaitos žurnalą. Prekeivių patogumui VMVT ir Žemės ūkio ministerijos specialistai yra parengę paaiškinimus į turgaviečių prekiautojams aktualiausius klausimus, kuriuos galima rasti VMVT interneto svetainėje čia.

Šaltinis: VMVT

Po patikrinimo – turgavietės prekeiviams pastabos dėl maisto produktų saugos ir atsekamumo

< Atgal į naujienas